Як не придбати утоплене авто? 10 порад для покупців б у автомобілів.

2019-06-23
1803

Придбати недорого автомобіль з Європи чи США – цілком нормальне бажання кожного. А особливо якщо машина відносно свіжих років і має невеликий пробіг, пропозиція стає ще більш привабливою.

Однак авто з дуже низькою ціною все-таки потрібно оглянути перед покупкою, щоб потім не вкладати кошти на ремонт авто. Мова піде про те як не придбати автомобіль, який побував під водою, іншими словами «утопленика».

utoplenik

Це питання стало особливо актуальним після потужних ураганів які пронеслись в США. Тисячі автомобілів було передано в страхові компанії, які розпродають їх на аукціонах по дуже вигідних цінах. Дуже багато такого хламу потрапляє і в Україну, де їх відновлюють до стану як нова, щоб продати чим дорожче.

В чому небезпека покупки «утопленика»?

Сучасні автомобілі нашпиговані різними системами, потрапляння води в які неприпустиме. До таких систем відносяться: електронні блоки управління, подушки безпеки, приборні панелі, різні сервоприводи і т.д. Вода спричиняє коротке замикання на електронних платах, може окислювати контакти, що призводить до виходу з ладу цілих електронних блоків, заміна яких коштує чимало грошей.

Справа в тому що повністю висушене авто, буде працювати деякий час і не показуватиме жодних признаків того що воно плавало під водою. Перші симптоми можуть проявитися через 1-2 місяці, а через трохи більший час кількість відмов може стати критичною для вас і вашого гаманця.

Окрім технічних проблем з часом може проявитись «запах болота», його неможливо усунути навіть сильними хім. засобами. Оббивка салону, сидіння, підлога з часом буде пахнути сильніше особливо після простою машини на сонці.

Визначити чи авто було під водою професіоналу нескладно, як правило в прихованих місцях залишаються сліди піску чи намулу, характерні підтьоки, білі вкраплення, або мутний колір мастила в двигуні, запотівші фари, панель приладів, окисел на контактах проводів - це все характерні признаки води.

Складність полягає в тому, що зацікавлені в продажі особи, старанно приховують ці неприємні моменти. Проводиться якісна передпродажна підготовка, хімчистка і т.д. Непрофесіоналу буде дуже важко визначити чи дійсно була машина в воді. Тому щоб не було сюрпризів, при покупці потрібно користуватись послугами професіоналів, це заощадить ваші гроші і нерви.

Чому не варто купувати втоплене авто зрозуміло кожному. Нижче давайте розберемось як не стати власником такого подарунка.

10 кроків для виявлення автомобіля утопельника

  1. Віддалена перевірка. Для цього вам потрібно мати VIN номер автомобіля і доступ до Carfax або до аналогічних сайтів, там можна знайти інформацію про кількість власників, перевірити чи авто має пошкодження (ДТП, природні стихії, вандалізм). В основному така перевірка буде актуальною для американських авто і частково для європейських. Для українських авто на жаль немає такої бази.
  2. Перевірка на місці. Якщо можна оглянути авто « вживу» найкраще скористайтесь послугами спеціаліста. Він якісно огляне ваше майбутнє авто на наявність підтоплень та інших нюансів автомобіля.
  3. Якщо ви вирішили оглянути авто самостійно зверніть увагу на запах. Якщо відкриваючи дверцята відчувається «болотний запах» або від машини тягне сирістю, скоріше за все авто було підтоплене. Також зверніть увагу й на засоби які маскують запах, різного роду пахнючки, одеколони і т.д.
  4. Огляньте сидіння, при натисканні рукою вони повинні бути сухі. А також чи не відкручували кріплення сидінь останнім часом.
  5. Обов’язково огляньте підлогу автомобіля під ковроліном. Зазвичай під ним збирається волога, якщо там все вимито і почищено, над машиною якісно попрацювали. Якщо там все сухо і трошки старої пилюки це означає що з машиною все в порядку.
  6. В моторному відсіку, озброївшись ліхтариком, зверніть увагу на такі елементи де теоретично може назбиратись мул і пісок після повені. Уважно огляньте такі зони, а також зверніть увагу чи мили двигун хімією.
  7. Дуже часто підтоплене авто видає огляд багажного відсіку. Якщо під запаскою є волога, або видно сліди від води пісок і грязь, це може означати що машина була під водою. Уважно огляньте весь багажний простір в місцях де б на вашу думку могла б затекти вода ( під ящичками, коритом під запаску, ковролін і т.д. ). Виключення має рено меган 3, там після дощу або мийки збирається волога в багажному відсіку.
  8. Якщо ніяких признаків підтоплення не виявлено переходьте до тесту електронних систем автомобіля. По черзі перевірте всю електроніку (кондиціонер, склопідіймачі, люк). Дуже часто недобросовісні перекупи електронно блокують системи захисту водія (подушки безпеки, піропатрони) та інші блоки для того щоб не світилась помилка при діагностиці. Також часто просто замальовують приборну панель в тому місці де світиться «Check Engine», щоб у майбутнього покупця не виникало сумнівів і підозр.
  9. Не буде лишнім провести пошук помилок в бортовому комп’ютері діагностичним сканером. Особливо актуально це якщо авто з гібридною або повністю електричною силовою установкою.
  10. Заключний етап огляду це тест драйв. Зробіть тестову поїздку даним автомобілем 10-20 хвилин, поспостерігайте за ним, чи не вискакують свіжі помилки на панелі приборів, а також увімкніть кондиціонер і перевірте чи йде свіже повітря з дефлекторів системи вентиляції і чи не потіє моментально лобове скло. Якщо повітря чути тухлим це означає, що або авто плавало, або сам повітряний фільтр давно не міняли і він забився пилом і вологою.

Придбання б у автомобіля - завжди ризикована справа. Але якщо ви перевірите авто чи воно не було втоплене по вище вказаних критеріях, ризик придбати «утопленика» зведеться до мінімуму

Відгуки наших клієнтів

Маєте запитання? Напишіть нам в мессенджер:

Мрієш про власне авто? Просто зв'яжись з нами!
Хочу машину

Пригнані авто

Автомобілі пригнані командою Автоскаут під замовлення наших клієнтів з різних країн Європи

Ford Mondeo

Ford Mondeo

2013р. 120kW, 2.0 Дизель 6ст. автомат

Ціна 9200€

Перейти детально
Nissan qashkai 2

Nissan qashkai 2

2011р. 2.0 дизель, 110kW 6ст. механіка

Ціна 11900$

Перейти детально
VW Caddy 2010

VW Caddy 2010

2010р. 1.6 бензин 75кВт 5ст. механіка

Ціна 9450$

Перейти детально