Чи звільнять ретромобілі від розмитнення?

Чи дозволять любителям ретромобілів поповнювати свої колекції закордонними автомомбілями? Яких змін торкнуться нові законопроекти щодо ретро авто, читайте далі.

2017-12-12
2308

На даний момент ретро-автомобілі, як і всі інші види транспорту при імпортуванні з-за кордону оподатковуються згідно чинного законодавства, а також повинні мати екологічний стандарт Євро 5.

В уряді зареєстрували одразу три документи 73747375 і 7376, для врегулювання питань щодо ввезення ретромобілів. В одному із законопроектів йдеться про те, що «історичним авто» потрібно вважати транспортний засіб, вік якого не менше 40 років, а також остання модель якого була випущена 25 років тому.

«Історичним авто» потрібно вважати транспортний засіб,

вік якого не менше 40 років.

Пропонується встановити такі пільги: звільнення власників таких ТЗ від ПДВ, митного і акцизного зборів, а також відмінити екологічну норму Євро, без якої перша реєстрація автомобіля неможлива.

Для того щоб підтвердити статус «історичного авто» потрібно буде виписувати спеціальне свідоцтво вартістю в одну мінімальну зарплату ( 3723 грн станом на 2018 рік).

В загальному зміни в законодавство повинні позитивно вплинути на ринок ретромобілів, тому що колекціонери та ретро-любителі матимуть змогу поповнювати свої колекції не тільки пост радянським транспортом, але й закордонними екземплярами. Однак до їх прийняття в документах потрібно виправити ряд помилок.

Одна з помилок має місце в законопроекті №7374: у Закон про «Дорожній рух» пропонують ввести вік авто 30 років, зняття з конвеєру 20 років, а в усіх інших документах йдеться про 40 і 25 років. Також будуть виникати труднощі при імпорті ретромобіля:  так як статус «історичного авто» буде надаватись в Україні то митні служби навряд чи зможуть перевірити, що дане авто є історичним і не ввозиться звичайне старе авто без Евро 5.

Для того щоб підтвердити статус «історичного авто» потрібно буде виписувати спеціальне свідоцтво вартістю в одну мінімальну зарплату ( 3723 грн станом на 2018 рік).

Не залишився осторонь і техогляд. «Історичні автомобілі – ТЗ, випущені 40 років тому або раніше, модель при цьому не виробляється понад 25 років; ТЗ є оригінальним і придатним до експлуатації», - сказано в статті 1 законопроекту №7374. Йдеться про звільнення таких ТЗ від техогляду. Знову ж виникає питання: «Як встановлювати технічну придатність до експлуатації таких авто без перевірки на спеціальних станціях?»

І останнє питання: Безпечність використання історичних автомобілів віком більше 40 років на дорогах загального користування. Оскільки в документі йдеться про використання власниками таких ТЗ без обмежень на загальних підставах.

Звичайно питання з ретро-автомобілями потрібно було вирішити дуже давно, але радує те, що в Верховній раді вже зареєстровано зміни в відповідних законопроектах. Залишається лише внести поправки і чекати на прийняття закону в цілому. Будемо надіятись що любителі «історії» все ж таки отримають зелене світло для покупки таких авто.

Відгуки наших клієнтів

Маєте запитання? Напишіть нам в мессенджер:

Мрієш про власне авто? Просто зв'яжись з нами!
Хочу машину

Пригнані авто

Автомобілі пригнані командою Автоскаут під замовлення наших клієнтів з різних країн Європи

Ford Mondeo

Ford Mondeo

2013р. 120kW, 2.0 Дизель 6ст. автомат

Ціна 9200€

Перейти детально
Nissan qashkai 2

Nissan qashkai 2

2011р. 2.0 дизель, 110kW 6ст. механіка

Ціна 11900$

Перейти детально
VW Caddy 2010

VW Caddy 2010

2010р. 1.6 бензин 75кВт 5ст. механіка

Ціна 9450$

Перейти детально