Чи чекатиме на світ електромобільний бум?

Чи чекатиме на світ електромобільний бум?

Рейтинг: 5/5 - 3 голосов
434

З кожним днем електромобілі стають дедалі популярнішими в автомобільному світі. Очікується, що цей безшумний, потужний, економічний та екологічно чистий вид транспорту зробить двигуни внутрішнього згоряння морально устарілими та недоцільними до 2025 року.

В багатьох розвинутих країнах вже ведуться масштабні проекти по модернізації АЗС електричними розетками для масового швидкісного заряджання електрокарів. Не оминув прогрес і Україну.

Карта електрозаправок України

Хоча електрокари починають впевнено "заселятися" в домівках українців, але про електромобільний бум говорити трохи ранувато. Для поліпшення екологічної ситуації уряд України зменшив розмитнення електрокарів тому придбати електромобіль стає трохи легше.

Поки ми ще перебуваємо в 2017 році, давайте оцінимо переваги і недоліки використання електрокарів в Україні.

Переваги електрокарів

 • Економічність. Сучасні електрокари споживають від 10кВт на 100 кілометрів дороги.
 • Екологічність. Немає викидів вихлопних газів. Енергія автомобіля використовується до 5 разів ефективніше ніж в двигунах внутрішнього згоряння.
 • Простота в обслуговуванні.  Немає потреби проходити ТО ( заміна мастил, свічок, фільтрів і т.д.). В основному обслуговування потребує лише ходова частина, яку можна зробити на будь-якому СТО. Електродивигун, акумулятори лише потребують спостереження та контрольних замірів.
 • Тиша при русі. Автомобіль пересувається практично безшумно.

Недоліки електрокарів

 • Швидкість. Реальна швидкість електрокарів для економії електроенергії обмежується 80-100км/год, але  електромобілі можуть розганятися до 140км/год. (вийняток деякі суперкари: Tesla S, Lamborgini ) 
 • Мала кількість електро АЗС. На даний час мала кількість електрозаправок обмежує в переміщенні власників електрокарів.
 • Час заряджання. Заряджання від звичайної розетки потребує близько 8 годин, а швидкісних експресс-зарядок поки що дуже мало.
 • Невеликий асортимент. Хоча й електромобільний ринок розвивається, але поки що він не може забезпечити всі потреби клієнта.
 • Комфорт. Ввімкнений кондиціонер душе швидко розряджає акумулятори електромобіля, тому для більшої відстані потрібно обмежуватись комфортом
 • Висока вартість. Висока вартість нового авто і його головних комплектуючих: батареї та електродвигінів поки що стримує багатьох від покупки.

На даний момент компанія "Автоскаут" пропонує послуги по доставці електрокарів з США і Європи та допомогу з їх розмитненням і сертифікацією. Приміром пригнати дуже популярний з електромобілів nissan leaf з Америки буде дешевше ніж з Європи.

Comments ()

  Відгуки наших клієнтів

  Для отримання інформації щодо пригону авто

  Залиште свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з Вами!

  Мрієш про авто? Просто звяжись з нами!

  Хочу машину

  Пригнані авто

  Mercedes-Benz vito 116

  2013р. 120kW 2.2 дизель 5ст. автомат

  Ціна 19000$

  Перейти детально

  Mercedes-Benz E200

  2014р. 120kW, 2.0 Бензин 7cт. автомат

  Ціна 22000$

  Перейти детально

  Citroen c4

  2012р. 1.6D - 80кВт 6cт. автомат

  Ціна 11100$

  Перейти детально