Автомат чи механіка?

Що краще: механіка чи автомат? Чи варто купувати автомобіль на автоматі? Про переваги та недоліки читайте в статті.

Рейтинг: 5/5 - 1 голосов
673

На сьогоднішній день виникає дуже багато суперечок на рахунок того яка КПП краща, автоматична чи механічна. Щодо тих та інших є свої прихильники та супротивники. Не можна сказати однозначно що один тип коробок кращий, а інший гірший. Все залежить від того де і в яких умовах буде їздити авто та що саме хоче від нього водій. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси цих двох пристроїв.

Економічність. Автомобіль з АКПП (автоматичною коробкою передач) коштує на 1-1.5тис. долларів дорожче ніж на механіці.

В плані економічності автомобіль з МКПП (механічною коробкою передач) при вмілому керуванні буде на 10-15% економічніший ніж на автоматі. Якщо справа дійде до обслуговування то механіка буде дешевша. Автоматичні коробки передач навпаки більш капризні до пробігу і передбачають регулярне ТО ( заміна мастила і фільтрів АКПП ) в середньому один раз на 60т. км.

Цікавий факт: багато водіїв які колись їздили лише на механіці, пересівши один раз на автомат ніколи не повертаються на механіку

Надійність. Не можна однозначно сказати що механіка краща за автомат. Для прикладу двигун з автоматом буде менш навантажений ніж на механіці, тому й служитиме довше. недосвідчений водій на механіці може "спалити" щеплення чого на автоматі не зробиш. В плані ремонту і МКПП і АКПП коштуватимуть дуже дорого.

Розгін. В даному пункті якщо розглядати автомобілі середнього цінового діапазону то механіка буде набагато жвавіша ніж автомат. В автомобілі класу люкс таких недоліків ви не побачите.

Практичність. Якщо ви тільки вчитесь їздити то на автоматі це зробити набагато легше. Взимку ж навпаки на автоматі буде трохи тяжче на слизьких дорогах, але разом з тим сучасні допоміжні системи не дозволяють пробуксовку коліс і забезпечать вам комфортне пересування.

Комфорт. Звичайно в плані комфорту виграє автомат. Ті, у кого на першому місці комфорт, можуть не вагаючись обирати АКПП. Автомобіль з даним пристроєм не буде дратувати на світлофорах, лежачих поліцейських змушуючи вижимати педаль щеплення та переключати передачі як на механіці та й взагалі поїздка на автоматі приносить лише задоволення в керуванні як на коротких відстанях так і на довгих. Навіть якщо розглянути таку функцію як круїз-контроль, то вона набагато практичніша саме на автоматі.

На мою думку якщо ви купуєте автомобіль для комфортного пересування і для отримання задоволення від їзди то однозначно автомат. Якщо ж навпаки хочеться вижати максимум зі свого залізного коня тоді лишається механіка.

Comments ()

  Відгуки наших клієнтів

  Для отримання інформації щодо пригону авто

  Залиште свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з Вами!

  Мрієш про власне авто? Просто зв'яжись з нами!
  Хочу машину

  Пригнані авто

  Renault Kangoo

  2009р. 1.6 бензин, 64kW 5ст. механіка

  Ціна 6980$

  Перейти детально

  VW Caddy

  2013р. 1.6 дизель, 77kW 5ст. механіка

  Ціна 13300$

  Перейти детально

  VW golf 6

  2012р. 2.0 дизель, 103kW 6ст. автомат

  Ціна 12000$

  Перейти детально