Чи варто купувати автомобіль на автоматі, які переваги та недоліки він має?

Що краще: механіка чи автомат? Чи варто купувати автомобіль на автоматі, які переваги та недоліки він має?

2018-05-24
3205

На сьогоднішній день виникає дуже багато суперечок на рахунок того яка КПП краща, автоматична чи механічна. Щодо тих та інших є свої прихильники та супротивники. Не можна сказати однозначно що один тип коробок кращий, а інший гірший. Все залежить від того де і в яких умовах буде їздити авто та що саме хоче від нього водій. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси цих двох пристроїв.

Економічність. Автомобіль з АКПП (автоматичною коробкою передач) коштує на 1-1.5тис. долларів дорожче ніж на механіці.

В плані економічності автомобіль з МКПП (механічною коробкою передач) при вмілому керуванні буде на 10-15% економічніший ніж на автоматі. Якщо справа дійде до обслуговування то механіка буде дешевша. Автоматичні коробки передач навпаки більш капризні до пробігу і передбачають регулярне ТО ( заміна мастила і фільтрів АКПП ) в середньому один раз на 60т. км.

Цікавий факт: багато водіїв які колись їздили лише на механіці, пересівши один раз на автомат ніколи не повертаються на механіку

Надійність. Не можна однозначно сказати що механіка краща за автомат. Для прикладу двигун з автоматом буде менш навантажений ніж на механіці, тому й служитиме довше. недосвідчений водій на механіці може "спалити" щеплення чого на автоматі не зробиш. В плані ремонту і МКПП і АКПП коштуватимуть дуже дорого.

Розгін. В даному пункті якщо розглядати автомобілі середнього цінового діапазону то механіка буде набагато жвавіша ніж автомат. В автомобілі класу люкс таких недоліків ви не побачите.

Практичність. Якщо ви тільки вчитесь їздити то на автоматі це зробити набагато легше. Взимку ж навпаки на автоматі буде трохи тяжче на слизьких дорогах, але разом з тим сучасні допоміжні системи не дозволяють пробуксовку коліс і забезпечать вам комфортне пересування.

Комфорт. Звичайно в плані комфорту виграє автомат. Ті, у кого на першому місці комфорт, можуть не вагаючись обирати АКПП. Автомобіль з даним пристроєм не буде дратувати на світлофорах, лежачих поліцейських змушуючи вижимати педаль щеплення та переключати передачі як на механіці та й взагалі поїздка на автоматі приносить лише задоволення в керуванні як на коротких відстанях так і на довгих. Навіть якщо розглянути таку функцію як круїз-контроль, то вона набагато практичніша саме на автоматі.

На мою думку якщо ви купуєте автомобіль для комфортного пересування і для отримання задоволення від їзди то однозначно автомат. Якщо ж навпаки хочеться вижати максимум зі свого залізного коня тоді лишається механіка.

Відгуки наших клієнтів

Маєте запитання? Напишіть нам в мессенджер:

Мрієш про власне авто? Просто зв'яжись з нами!
Хочу машину

Пригнані авто

Автомобілі пригнані командою Автоскаут під замовлення наших клієнтів з різних країн Європи

Ford Mondeo

Ford Mondeo

2013р. 120kW, 2.0 Дизель 6ст. автомат

Ціна 9200€

Перейти детально
Nissan qashkai 2

Nissan qashkai 2

2011р. 2.0 дизель, 110kW 6ст. механіка

Ціна 11900$

Перейти детально
VW Caddy 2010

VW Caddy 2010

2010р. 1.6 бензин 75кВт 5ст. механіка

Ціна 9450$

Перейти детально