7 фактів про повнопривідні автомобілі

2020-02-03
1876

Повнопривідні автомобілі залишаються завжди актуальними в наш час. Дехто вважає, що 4х4 – це абсолютно непотрібна опція і що за неї не варто переплачувати лишні кошти, а є завзяті поціновувачі повного приводу, які «жити без нього» не можуть.

Причин щоб купити повнопривідний позашляховик може бути безліч: погані дороги у регіоні, крутий підйом «під гірку», подорожі по пересічній місцевості. Цікаво є те, що попит на 4х4 зростає в Україні з приходом зими.

Нижче ми зібрали сім фактів про повний привід, які треба знати кожному водію.

1. Перші згадки про повний привід зявилися понад 100років тому

У 1893 році англійський інженер Bramah Joseph Diplock запатентував, а пізніше побудував перший повнопривідний автомобіль. Пізніше у 1907р. інженери Mersedes-Benz сконструювали легковик де крутились одразу всі чотири колеса. Сучасні автовиробники випускають повний привід на безліч модифікацій від седанів і універсалів до компактних кросоверів і тяжких SUV і навіть бусів.

2. Сучасне повнопривідне авто нашпиговане розумною електронікою

У більшості сучасних авто електроніка не дозволяє відключити повний привід. Зв’язано це з тим що авто має електронну муфту, яка розприділяє навантаження на колеса. Комп’ютер сам вирішує коли збільшити тягу на передню або задню пару коліс тим самим зробити оптимальні витрати пального. Ручне переключення на повний привід практично не зустрічається в сучасних легковиках і кросоверах. Вартість ремонту електронної муфти дуже кусається, тому при покупці вживаного авто на це потрібно звертати особливу увагу.

3. Повний привід не впливає на якість гальмування

Якщо повнопривідне авто має переваги при проходженні перешкод над монопривідними то при гальмуванні дана функція практично нівелюється. Авто 4х4 має таке ж саме зчеплення з дорожнім покриттям, що й інші авто, тому гальмування на слизькій дорозі буде практично однакове для всіх типів авто. Можна зробити висновок, що повний привід тільки покращує прохідність і динамічність авто при розгоні, але не покращує гальмування та керованість в цілому.

4. Коли потрібний повний привід

В нашій країні продажі повнопривідних авто заодно і їх популярність сягають свого піку саме на осінню та зимову пори року. Проте, можливості даного типу авто набагато більші ніж їзда по снігових заметах та слизькій дорозі. Їзда при складних погодніх умовах, агресивне водіння, пересічна місцевість – такі чинники, які потребують постійного розприділення тяги на осі. 4wd в парі з системою курсової стійкості оберігає водія від помилок при керуванні не допускаючи транспортний засіб в занос, і відповідно, покращує безпеку руху. Для подорожей варто обирати саме повнопривідне авто.

5. Повнопривідне авто легше продати.

Традиційно авто з повним приводом має вищу вартість ніж передньо чи задньопривідне, багато покупців при виборі залізного коня зважають на це і готові доплатити різницю.

6. Трансмісійні мастила впливають на роботу повного приводу

Практично кожен водій з досвідом скаже, що найголовніше в авто – це якісне обслуговування двигуна, заміна моторних мастил та фільтрів. Проте й міст теж витримує великі навантаження та нагрівання внаслідок тертя рухомих елементів, яка часом сягає до 300⁰С і вище. Якщо ж ви обслужили авто неякісним трансмісійним мастилом, з часом це може вилитись у серйозні поломки і такий же дороговартісний ремонт. Щоб запобігти цьому використовуйте тільки перевірені марки трансмісійних олив, вони продовжують термін експлуатації авто та зменшують витрати на його обслуговування.

7. Чому постійний повний привід (Full-time 4WD) краще не відключати

В авто з таким типом трансмісії крутний момент завжди передається на всі 4 колеса завдяки міжосьовому диференціалу, він знижує навантаження на робочі частини, покращує керованість і зменшує знос шин. Для покращення прохідності такі авто оснащують ручним або автоматичним блокуванням диференціалів. Однак використовувати блокування потрібно лише в окремих випадках перед проходженням важкопрохідних місць: грязь, пісок, затяжні підйоми із слизьким покриттям. У всіх інших випадках блокування краще відключати.

Відгуки наших клієнтів

Маєте запитання? Напишіть нам в мессенджер:

Мрієш про власне авто? Просто зв'яжись з нами!
Хочу машину

Пригнані авто

Автомобілі пригнані командою Автоскаут під замовлення наших клієнтів з різних країн Європи

Ford Mondeo

Ford Mondeo

2013р. 120kW, 2.0 Дизель 6ст. автомат

Ціна 9200€

Перейти детально
Nissan qashkai 2

Nissan qashkai 2

2011р. 2.0 дизель, 110kW 6ст. механіка

Ціна 11900$

Перейти детально
VW Caddy 2010

VW Caddy 2010

2010р. 1.6 бензин 75кВт 5ст. механіка

Ціна 9450$

Перейти детально